top of page

Model silnika Toyoty z Anet A8

Na grupie Anet A8 Polska ukazał się film z prezentacją wydrukowanego modelu silnika 22RE 4 Toyoty. Autorem realizacji jest Rafał Szafrański. Model jest częścią większego zestawu prezentującego Silnik 5-cio biegową skrzynię biegów reduktor 4x4 oraz dyferencjał. Autorem tych wspaniałych modeli jest Eric Harrell, człowiek odpowiedzialny za kilka innych modeli silników jego prace znajdziecie na Thingiverse.com pod tym adresem: https://www.thingiverse.com/ericthepoolboy/designs


Czas potrzebny do wydrukowania wszystkich części to ok 150 godzin, najdłużej zajmuje wydruk bloku i głowicy, odpowiednio 28 i 18 godzin pozostałe elementy to około 8h każdy.

Rafał poprawił kilka elementów, sam autor projektu przyznał, że to był jego pierwszy projekt i nie udało mu się ustrzec drobnych błędów. Mamy nadzieje, że Rafał opublikuje poprawiony model jako remix. Wydruk został zrealizowany na drukarce Anet A8, na warstwie 0.2mm, wypełnienie 20%, prędkość 60mm/s. Mniejsze elementy warstwa 0/12 prędkość 40mm/s. Blok wydrukowano z PET-G, pozostałe elementy z PLA.

Gratulujemy wytrwałości Autorowi wydruku, czekamy na informacje o już wydrukowanej skrzyni biegów.......

122 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page